Yarınlar Bizim Eğitim Bursu

Netkent || Bilimin Işığında Doğan Ülkü

Yatay Geçiş yapabilir miyim?
Netkent Üniversitesi Yarınlar Bizim Programı ile ilgili programa katılan bursiyerlerimiz, Yatay Geçiş için diğer üniversitelere başvuruda bulunabilirler. Başvurunun kabulünün inisiyatifi başvurulan üniversiteye aittir.

Bursum kesilir mi?
Öğrencinin dört akademik yıllık normal eğitim süresi içerisinde eğitimin tamamlanmaması veya tamamlanamayacağının kesinleşmesi halinde veya disiplin suçu işleyerek Üniversiteden herhangi bir uzaklaştırma cezası alması halinde veya yüz kızartıcı suçlar nedeniyle adli yargılama sonucunda hapis cezasına çarptırılması halinde bursu tekrar bağlanmamak üzere kesilir.

Netkent Öğrencisiyim başvurabilir miyim?
Yarınlar Bizim programı, Netkent Üniversitesi Öğrencilerinin başvurularını kabul etmemektedir.

Ders saydırabilir miyim?
Yarınlar Bizim programı yönetmeliğince bursiyerlerin İngilizce dışında muafiyet hakları bulunmamaktadır. İngilizce muafiyet için adayların, mezun olduğu üniversite bölümünün %100 İngilizce olması veya Yökdil, YDS, Toefl sınavlarından yeterli puan koşullarını sağlamaları gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan adaylar, muafiyet için Cambridge İngilizce online seviye tespit sınavına girerek, İngilizce muafiyet için başvuruda bulunabilir.